Partner ring 999 tantalum, 600 platinum, diamond 0.017 ct, 5 stones, w-si
- Made in Germany
- With 5 brilliant diamonds of w-si quality
- Ring profile: slightly convex on the outside and inside
- The ring width is 4 mm.
- Free Shipping
| Order number | 610134 |
| Production number | 59177/002/141/XY00 |
| Type of jewelry | Partner ring |
| material | 999 tantalum |
| stones | Diamond 0.017 ct, 5 stones, w-si |
| Ring width | 4 mm |
| Ring profile | slightly convex on the outside and inside |
| brand | TeNo |
| Origin | Made in Germany |
| Unit | pcs. |
| For | Ladies |
| Weight | approx. 8 g |
| Material thickness | 2.3 mm |
| surface | matte |
Price
- Regular price
- €1.150,00
- Sale price
- €1.150,00
- Regular price
-
RECOMMENDED FOR YOU
MANUFACTURING AND QUALITY
Material, form, and craftsmanship are paramount. Each piece of jewelry is meticulously crafted – clear in expression, reliable in quality. In our workshop, we combine precise technology with artisanal expertise. We consciously select materials such as titanium, carbon, tantalum, and precious metals, processing them with a high degree of vertical integration. This results in jewelry for everyday wear with lasting quality.
Introduction to this section
Complementary Products



